BLM21SP181SH1D
Mfr.Part #
BLM21SP181SH1D
Description
FERRITEBEAD SMD Z100MHZ=180OHM 4
Ferrite Beads and Chips
JESD-609 Code :
e3
Height (Max) :
0.041 1.05mm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
EMIFIL®, BLM21
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
180Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max) :
4A
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm