BLM21PG300SZ1D
Mfr.Part #
BLM21PG300SZ1D
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
ROHS3 Compliant
Series :
BLM
Filter Type :
Power Line
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
30Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height (Max) :
0.041 1.05mm
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Max) :
4A
DC Resistance (DCR) (Max) :
14mOhm