BLM18KG471WH1D
Mfr.Part #
BLM18KG471WH1D
Description
FB SMD 0603INCH 470OHM POWRTRNAU
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Power Line
Impedance @ Frequency :
470Ohm @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating (Max) :
1.1A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Number of Lines :
1
Height (Max) :
0.037 0.95mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
160mOhm