BLM18KG300JH1D
Mfr.Part #
BLM18KG300JH1D
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1 LN
Stock
358
In Stock :
358
Ferrite Beads and Chips
Impedance @ Frequency :
30Ohm @ 100MHz
Height (Max) :
0.030 0.75mm
Rated Current :
3.3A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
0603
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
3.3A
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Metric) :
1608
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
EMIFIL®, BLM18
Output Impedance :
30Ohm Ω
Width :
0.8mm