BLM18HG471SN1D
Mfr.Part #
BLM18HG471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Impedance @ Frequency :
470Ohm @ 100MHz
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
200mA
Number of Functions :
1
Depth :
800μm
Resistance :
850mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
25%
DC Resistance (DCR) (Max) :
850mOhm
Lead Free :
Lead Free
1
Case Code (Imperial) :
DC Current :
200mA
Core Material :
Ferrite
Test Frequency :
100MHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Impedance :
470Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
7 Weeks
Frequency :
100MHz
Construction :
Chip Bead
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Shielding :
Unshielded
Height :
800μm
Material :
Ferrite, Steel
Max DC Current :
200mA
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
EMIFIL®, BLM18
HTS Code :
Width :
0.8mm