BLM15HD182SH1D
Mfr.Part #
BLM15HD182SH1D
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
Series :
EMIFIL®, BLM15
Impedance @ Frequency :
1.8kOhm @ 100MHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.2Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Max) :
200mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
1.8kOhm
Rated Current :
0.2A
Impedance :
1.8kOhm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Lines :
1
Height :
558.8μm
Width :
0.5mm
Surface Mount
Filter Type :
Signal Line
Operating Temperature :
-55°C~125°C