BLM15HB121SH1D
Mfr.Part #
BLM15HB121SH1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Width :
0.5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Impedance :
120Ohm
DC Resistance (DCR) (Max) :
700mOhm
Number of Functions :
1
Filter Type :
Signal Line
e3
Current Rating (Max) :
300mA
Series :
BLM
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Rated Current :
0.3A
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height (Max) :
0.022 0.55mm