BLC9H10XS-300PY
Mfr.Part #
BLC9H10XS-300PY
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT1273-1
Description
BLC9H10XS-300P/SOT1273/REELDP
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current Rating (Amps) :
1.4µA
Voltage - Test :
50V
Frequency :
600MHz~960MHz
Package / Case :
SOT1273-1
Transistor Type :
LDMOS
Packaging :
Tray
Current - Test :
600mA
Voltage - Rated :
108V
Power - Output :
300W