BLC8G24LS-240AVU
Mfr.Part #
BLC8G24LS-240AVU
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
SOT-1252-1
Description
TRANS RF 240W 65V LDMOS SOT1252
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Power - Output :
63W
Supplier Device Package :
SOT1252-1
Frequency :
2.3GHz~2.4GHz
Voltage - Test :
30V
Published :
Transistor Type :
LDMOS (Dual)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Test :
800mA
Voltage - Rated :
65V