BLC10G22LS-240PVTY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLC10G22LS-240PVTY
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT1275-3
Datasheet
Download
Description
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1275-3
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Transistor Type :
LDMOS
Frequency :
2.11GHz~2.2GHz
Voltage - Rated :
65V
Gain :
19.7dB
Power - Output :
60W
Current - Test :
1.6A
Voltage - Test :
28V