BKPB00252012R47MA2
Mfr.Part #
BKPB00252012R47MA2
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
470 nH
Current Rating (Amps) :
1.8 A
Material - Core :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Type :
Multilayer
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Product Status :
Active
Series :
BKPB
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
1.5A
Q @ Freq :
Features :
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Supplier Device Package :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
40mOhm
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Chilisin Electronics BKPB00252012R47MA2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD