BKPA002520102R2M00
Mfr.Part #
BKPA002520102R2M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
Shielding :
Shielded
Type :
Multilayer
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1 A
Surface Mount
Inductance :
2.2 µH
Frequency - Self Resonant :
Features :
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Material - Core :
Ferrite
Series :
BKPA
Chilisin Electronics BKPA002520102R2M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD