BKP2125HS331-TV
Mfr.Part #
BKP2125HS331-TV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Impedance @ Frequency :
330Ohm @ 100MHz
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
5.499807mg
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Depth :
1.25mm
Published :
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Test Frequency :
100MHz
Impedance :
330Ohm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) (Max) :
75mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2mm
Core Material :
Ferrite
Tolerance :
25%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
BK
Number of Lines :
1
Filter Type :
Power Line
Height :
850μm
Max DC Current :
1.5A
Datasheets
BKP2125HS331-TV
TAIYO YUDEN BKP2125HS331-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN