BKP1005HS221-T8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BKP1005HS221-T8
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 0402 SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings :
Series :
BKP
Height (Max) :
0.022 (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Impedance @ Frequency :
220 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Obsolete
Filter Type :
Power Line
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Max) :
800mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
BKP1005HS221-T8
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN