BKP0603HS121-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BKP0603HS121-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Case Code (Metric) :
Length :
0.6mm
Max DC Current :
200mA
Number of Lines :
1
Filter Type :
Power Line
Current Rating :
850mA
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Height :
300μm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Series :
BK
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Multilayer Chip
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Impedance :
120Ohm
Tolerance :
25%
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Unshielded
Width :
0.3mm
Packing Method :
Tape, Paper
Depth :
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Material :
Ferrite
HTS Code :
Halogen Free :
Halogen Free
Datasheets
BKP0603HS121-T
TAIYO YUDEN BKP0603HS121-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN