BK32164W121-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK32164W121-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 4LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Max DC Current :
100mA
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
3.2mm
Rated Current :
0.1A
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH0.8 (mm)/L0.126XB0.063XH0.031 (inch)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Packing Method :
Tape and Reel
Package / Case :
Core Material :
Ferrite
Number of Lines :
4
ECCN Code :
EAR99
Series :
BK
Test Frequency :
100MHz
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
120Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Impedance :
120Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Depth :
1.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Published :
Halogen Free :
Halogen Free
Tolerance :
25%
Height :
889μm
Case Code (Metric) :
Datasheets
BK32164W121-T
TAIYO YUDEN BK32164W121-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN