BK20104L470-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK20104L470-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0804 4LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Core Material :
Ferrite
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Elements :
8
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
Tape and Reel
Size / Dimension :
0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Tolerance :
25%
Pbfree Code :
yes
Halogen Free :
Halogen Free
Max DC Current :
100mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
400mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance @ Frequency :
47Ohm @ 100MHz
Test Frequency :
100MHz
Series :
BK
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Lines :
4
Number of Functions :
1
Depth :
1mm
Height :
508μm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Current :
0.1A
Impedance :
47Ohm
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
BK20104L470-T
TAIYO YUDEN BK20104L470-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN