BK1005LM182-TV
Mfr.Part #
BK1005LM182-TV
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
Ferrite Beads and Chips
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Impedance @ Frequency :
1.8kOhm @ 100MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
120mA
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
25%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
1
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
900mOhm
BK
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Impedance :
1.8kOhm
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Core Material :
Ferrite
Weight :
652.039032μg
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
BK1005LM182-TV
TAIYO YUDEN BK1005LM182-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN