BK1005HW431-TV
Mfr.Part #
BK1005HW431-TV
Description
FERRITE BEAD 430 OHM 0402 1LN
BK
Width :
0.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Impedance @ Frequency :
430Ohm @ 100MHz
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Impedance :
430Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
25%
Mounting Type :
Surface Mount
Core Material :
Ferrite
Weight :
652.039032μg
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
1
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Rated Current :
0.35A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
100MHz
Height :
500μm
HTS Code :
Max DC Current :
350mA
Datasheets
BK1005HW431-TV
TAIYO YUDEN BK1005HW431-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN