BK1005HW121-T8
Mfr.Part #
BK1005HW121-T8
Description
FERRITE BEAD 0402 SMD
Series :
Filter Type :
Height (Max) :
0.022 (0.55mm)
Package :
Bag
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
240mOhm
Number of Lines :
1
Current Rating (Max) :
450mA
Datasheets
BK1005HW121-T8
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN