BK1005HS102-TV
Mfr.Part #
BK1005HS102-TV
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
HTS Code :
Impedance :
1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
580mOhm
Test Frequency :
100MHz
Max DC Current :
300mA
Ferrite
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
25%
Published :
yes
Weight :
652.039032μg
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
BK1005HS102-TV
TAIYO YUDEN BK1005HS102-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN