BK1005HM601-TV
Mfr.Part #
BK1005HM601-TV
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Ferrite Beads and Chips
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Number of Functions :
1
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Core Material :
Ferrite
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
BK
Max DC Current :
250mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Number of Lines :
1
Weight :
652.039032μg
Height :
500μm
Rated Current :
0.25A
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.5mm
Impedance @ Frequency :
600Ohm @ 100MHz
Impedance :
600Ohm
Datasheets
BK1005HM601-TV
TAIYO YUDEN BK1005HM601-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN