BK0402HS101-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK0402HS101-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 0402 SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
100.0000 ppm/°C
Resistor Type :
High Reliability, MIL-PRF-39017
Impedance @ Frequency :
100 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Obsolete
Series :
BK
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Resistance :
470 Ohm
Resistance Tolerance :
2
Power Rating :
0.25 W
DC Resistance (DCR) (Max) :
Filter Type :
Ratings :
Current Rating (Max) :
Height (Max) :
0.009 (0.22mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Length :
7.62
Number of Lines :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
BK0402HS101-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN