BK-622.080MBE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK-622.080MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Supply Voltage :
3.3V
Series :
BK
Function :
Enable/Disable
Termination :
SMD/SMT
Max Supply Current :
99mA
Frequency :
622.08MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
1.4986mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C