BGC091N00001116000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BGC091N00001116000
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CONN RCPT HSG MALE 9P PNL MT RA
Stock
60
In Stock :
60
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Circular Connector Housings
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Features :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Base Product Number :
RN731J
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
26.1 kOhms
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
Supplier Device Package :
0603
TE Connectivity AMP Connectors BGC091N00001116000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT