BDHL002016101R0MQ1
Mfr.Part #
BDHL002016101R0MQ1
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Features :
Inductance :
1 µH
Series :
BDHL
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
DC Resistance (DCR) :
65mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
2.9A
Chilisin Electronics BDHL002016101R0MQ1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD