BDHE003225102R2MQ1
Mfr.Part #
BDHE003225102R2MQ1
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Material - Core :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
3A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Series :
BDHE
Inductance :
2.2 µH
Chilisin Electronics BDHE003225102R2MQ1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD