BDHE002520121R2MQ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BDHE002520121R2MQ1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
3.2 A
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Supplier Device Package :
Current - Saturation (Isat) :
3.9A
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
BDHE
Inductance :
1.2 µH
Material - Core :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Q @ Freq :
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
Type :
Molded
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Shielding :
Unshielded
Chilisin Electronics BDHE002520121R2MQ1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD