BD49K42G-TL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BD49K42G-TL
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 3SSOP
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Supervisors
Adjustable Threshold :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Voltages Monitored :
1
Number of Channels :
1
Number of Functions :
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Form :
Gull wing
Number of Pins :
3
Operating Supply Current :
900nA
Number of Terminations :
3
Min Supply Voltage :
2.3V
ECCN Code :
EAR99
Type :
Voltage Detector
Reset :
Active Low
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Lead Free :
Lead Free
Max Supply Voltage :
6V
Series :
BD49Kxx
Published :
2013
Accuracy :
1 %
Output :
Push-Pull, Totem Pole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
0.95mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Voltage - Threshold :
4.2V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
2.92mm