BD48L42G-TL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BD48L42G-TL
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 3SSOP
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Supervisors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Adjustable Threshold :
No
Reset :
Active Low
Number of Channels :
1
Type :
Voltage Detector
Max Supply Voltage :
10V
Series :
BD48Lxx
Output :
Open Drain or Open Collector
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Number of Voltages Monitored :
Terminal Pitch :
0.95mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Terminal Position :
Dual
Published :
2013
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Number of Pins :
3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Min Supply Voltage :
-300mV
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Number of Terminations :
3
Length :
2.92mm
Voltage - Threshold :
4.2V