BD48K53G-TL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BD48K53G-TL
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 3SSOP
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Supervisors
Terminal Position :
Dual
Number of Voltages Monitored :
1
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Voltage - Threshold :
5.3V
Series :
BD48Kxx
Length :
2.92mm
Number of Functions :
1
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
3
Output :
Open Drain or Open Collector
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Adjustable Threshold :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Reset :
Active Low
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
0.95mm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Voltage Detector
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA