BCR8CS-12LA#B00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BCR8CS-12LA#B00
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
TRIAC, 600V , 8A
Manufacturer :
Product Category :
Thyristors - TRIACs
Mounting :
Surface Mount
Repetitive Peak Reverse Voltage (V) :
600
Peak On-State Voltage (V) :
1.5@12A