BBUP00201209121Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBUP00201209121Y00
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
20mOhm
Current Rating (Max) :
5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
FERRITE CHIP
Number of Lines :
1
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height (Max) :
0.043 1.10mm
Pulse Electronics BBUP00201209121Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN