BBSY00100505190Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBSY00100505190Y00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP BEAD EMI FILTER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Product Type :
Ferrite Beads
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
RoHS :
Details
Series :
BBSY
Product Category :
Ferrite Beads
Length :
1 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Pulse Electronics
Packaging :
Reel
Pulse
Product :
Subcategory :
Ferrites
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
0.5 mm
Impedance :
19 Ohms
Tolerance :
25 %
Height :
0.5 mm
Chilisin Electronics BBSY00100505190Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN