BBPY00321611800Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBPY00321611800Y00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP BEAD EMI FILTER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Ratings :
Product Status :
Active
Features :
DC Resistance (DCR) (Max) :
25mOhm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series :
BBPY
Current Rating (Max) :
3A
Package :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
80 Ohms @ 100 MHz
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.051" (1.30mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Chilisin Electronics BBPY00321611800Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN