BBPY00201209500Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBPY00201209500Y00
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 50 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.043 1.10mm
Impedance @ Frequency :
50Ohm @ 100MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
3A
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Filter Type :
FERRITE CHIP
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Lines :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
25mOhm
Pulse Electronics BBPY00201209500Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN