BBBK00201209601Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBBK00201209601Y00
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
DC Resistance (DCR) (Max) :
400mOhm
Number of Lines :
1
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Filter Type :
FERRITE CHIP
Impedance @ Frequency :
600Ohm @ 100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
300mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pulse Electronics BBBK00201209601Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN