BB-150.000MBE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BB-150.000MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Max Supply Current :
80mA
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Rise Time-Max :
1ns
Operating Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
BB
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Height :
1.4986mm
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
150MHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Frequency :
150MHz
Fall Time-Max :
1ns
Termination :
SMD/SMT
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Number of Pins :
6
REACH SVHC :
No SVHC
Output :
LVPECL
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm