BACC63DC21-41SNH
Mfr.Part #
BACC63DC21-41SNH
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSG FMALE 41POS PNL MT
Stock
41
In Stock :
41
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Datasheets
BACC63DC21-41SNH
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount 41 Positions Bulk Threaded Contacts Not Included BACC63
BACC63DC21-41SNH Overview
BACC63DC21-41SNH Features
BACC63 series
BACC63DC21-41SNH Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
BACC63DC21-41SNH Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT