BACC63DB17-26SAH
Mfr.Part #
BACC63DB17-26SAH
Description
CONN PLUG HSG FMALE 26POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
26
Contact Shape :
Circular
Ingress Protection :
Environment Resistant
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Coupling Nut
Mount :
Free Hanging
Packaging :
Bulk
Shell Finish :
Passivated
Contact Size :
20
Insert Material :
Thermoplastic
Connector Type :
Plug Housing
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
Note :
Contacts Not Included
Factory Lead Time :
24 Weeks
Orientation :
A
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Ratings :
Environment Resistant
Shielding :
Shielded
Series :
BACC63, 8D
Contact Type :
Crimp
Datasheets
BACC63DB17-26SAH
Plug Housing Stainless Steel Free Hanging (In-Line) Passivated 26 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included BACC63, 8D
BACC63DB17-26SAH Overview
BACC63DB17-26SAH Features
BACC63, 8D series
BACC63DB17-26SAH Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
BACC63DB17-26SAH Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT