BACC63CU15-18PNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BACC63CU15-18PNH
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSNG MALE 18POS PNL MT
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
Plating :
Nickel
Number of Positions :
18
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
MIL-DTL-38999
Contact Gender :
Male
Shell Material :
Composite
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
BACC63CU15-18PNH
MIL SERIES CONNECTOR Composite 18 Positions
BACC63CU15-18PNH Overview
This product is packaged in a MIL SERIES CONNECTOR carton
BACC63CU15-18PNH Features
BACC63CU15-18PNH Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
BACC63CU15-18PNH Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT