BACC63CT25-43PN
Mfr.Part #
BACC63CT25-43PN
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN PLUG MALE 43POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Assemblies
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Datasheets
BACC63CT25-43PN
MIL SERIES CONNECTOR
BACC63CT25-43PN Overview
Packaging is MIL SERIES CONNECTOR.
BACC63CT25-43PN Features
BACC63CT25-43PN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
BACC63CT25-43PN Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER