BACC63CT17-26SNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BACC63CT17-26SNH
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN PLUG HSG FMALE 26POS INLINE
Stock
26
In Stock :
26
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Datasheets
BACC63CT17-26SNH
MIL SERIES CONNECTOR
BACC63CT17-26SNH Overview
A MIL SERIES CONNECTOR package is included with it.
BACC63CT17-26SNH Features
BACC63CT17-26SNH Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
BACC63CT17-26SNH Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT