BACC63BV24H30P7H
Mfr.Part #
BACC63BV24H30P7H
Description
CONN RCPT HSG MALE 30POS PNL MT
Number of Positions :
30 (Power)
Orientation :
7
Number of Contacts :
30
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Type :
For Male Pins
Contact Size :
16 Power
Housing Color :
Black
Shell Material :
Aluminum
Published :
Shell Finish :
Anodized
Datasheets
BACC63BV24H30P7H
BACC63BV24H30P7H Overview
BACC63BV24H30P7H Features
MIL-DTL-26500, BACC63 series
BACC63BV24H30P7H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC63BV24H30P7H Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT