BACC63BP22H19S7H
Mfr.Part #
BACC63BP22H19S7H
Description
CONN PLG HSG FMALE 19POS INLINE
Contact Size :
16 Power
Shell Finish :
Anodized
Number of Contacts :
19
Orientation :
7
Shell Material :
Aluminum
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
19 (Power)
Housing Color :
Black
Datasheets
BACC63BP22H19S7H
BACC63BP22H19S7H Overview
BACC63BP22H19S7H Features
MIL-DTL-26500, BACC63 series
BACC63BP22H19S7H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC63BP22H19S7H Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT