BACC63BP22H19S6H
Mfr.Part #
BACC63BP22H19S6H
Description
CONN PLG HSG FMALE 19POS INLINE
Stock
3
In Stock :
3
Number of Contacts :
19
Orientation :
6
Contact Size :
16 Power
Shell Finish :
Anodized
Shell Size - Insert :
22-19
Published :
2002
Housing Color :
Black
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Material :
Aluminum
Number of Positions :
19 (Power)
Datasheets
BACC63BP22H19S6H
BACC63BP22H19S6H Overview
BACC63BP22H19S6H Features
MIL-DTL-26500, BACC63 series
BACC63BP22H19S6H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC63BP22H19S6H Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT