BACC45FN22-12S6H
Mfr.Part #
BACC45FN22-12S6H
Description
CONN RCPT HSG FMALE 12POS PNL MT
Contact Size :
12 Power
Number of Positions :
12 (Power)
Number of Contacts :
12
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
6
Datasheets
BACC45FN22-12S6H
BACC45FN22-12S6H Overview
BACC45FN22-12S6H Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FN22-12S6H Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FN22-12S6H Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT