BACC45FN14-15SH
Mfr.Part #
BACC45FN14-15SH
Description
CONN RCPT HSG FMALE 15POS PNL MT
Stock
45
In Stock :
45
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
15 (Power)
Published :
2002
Contact Size :
20 Power
Orientation :
N (Normal)
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
14-15
Number of Pins :
15
Datasheets
BACC45FN14-15SH
BACC45FN14-15SH Overview
BACC45FN14-15SH Features
MIL-DTL-26500, BACC45 series
BACC45FN14-15SH Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
BACC45FN14-15SH Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT