B82498F3821J000
Mfr.Part #
B82498F3821J000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 820NH 180MA 1.9OHM SMD
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Type :
Wirewound
Published :
Q @ Freq :
23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant :
300MHz
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Tolerance :
±5%
Inductance :
820nH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SIMID
Current Rating (Amps) :
180mA
Shielding :
Unshielded
Datasheets
B82498F3821J000
EPCOS (TDK) B82498F3821J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD