B82498F3471J001
Mfr.Part #
B82498F3471J001
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 470NH 190MA 1.9OHM SMD
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
Inductance :
470nH
Current Rating (Amps) :
190mA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ceramic
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
650MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
30 @ 100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SIMID
Factory Lead Time :
8 Weeks
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
B82498F3471J001
EPCOS (TDK) B82498F3471J001
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD